MES system

snadný sběr dat z výroby

Bezdrátová čtečka EAN a RFiD pro odvádění výroby

Základním prvkem celého systému je jen univerzální bezdrátová čtečka EAN a RFID, která slouží jak pro snímání kódů (EAN, QR, RFID) tak současně pro odvádění výrobků, výrobních příkazů, šarží či obalů, zadávání přestávek a pod. Odváděcí panely nebo další hardware nejsou potřeba. To značně snižuje náklady na hardware a jeho obsluhu. Pro zřízení nového pracoviště stačí přidat jen jednu čtečka.

Snímané kódy na pracovištích jsou odesílané online do databáze SQL kde každá čtečka je pracoviště. Data lze napojit přímo na ERP (Helios, K2, QI apod). To umožňuje firmám centrální vzálenou správu a rychlé reakce na dovývoje, SQL Server Snímané kódy na pracovištích jsou odesílané online do databáze SQL kde každá čtečka je pracoviště. Data tak lze napojit přímo na ERP (Helios, K2, QI apod). To umožní firmám budování robustního systému a rychlé reakce na dovývoje..


Jak funguje komunikace : Snímané kódy jsou online odeslané jako prostý text na server nebo PC nebo PLC (Programmable Logic Controller, OPC UA), kde mohou být zpracovány přímo ve vašem programu. Odpověď je odeslaná zpět na displej čtečky. Obsluha tak v reálném čase vidí, jak bylo zpracování úspěšné nebo jak dále postupovat.

Technické informace

Mini EAN a RFID čtečka je online chytrá čtečka EAN kódu a RFiD tagu, připojena pomocí WiFi sítě a protokolu TCP/IP přímo se Serverem, SQL Serverem nebo Desktopovou stanicí. Bezdrátová technologie WiFi umožňuje snadné snímání kódů ve vzdálenostech stovek metrů bez nutnosti kabelů. Práce se čtečkou je jednoduchá. Pouze zapnout/probudit a sejmout kód.


popis

Bezdrátová čtečka EAN & RFID slouží ke snímání čárových kódů snímačem 1D CCD (2D na dotaz) a RFID tagu 125kHz v jednom zařízení. Snímané hodnoty jsou online předávány do systému (PC, Server apod.) bezdrátově pomocí WiFi sítě. Čtečka pracuje nezávisle na operačním systému a lze jí použít pro Windows, Linux, Android apod.

Obousměrná komunikace (odeslání kódu a následné zobrazení textu na displeji čtečky) probíhá protokolem TCP/IP v textovém režimu, kde každá čtečka má vlastní IP adresu. Pro implementaci nejsou potřeba žádné ovladače. Díky tomu je snadná integrace čtečky s desktopovou aplikací (klient) na PC nebo jako rozsáhlé serverové řešení.


klíčové vlastnosti

·         WiFi v pásmu 2,4GHz 802.11g, vlastní IP adresa, DHCP nebo static, protokol TCP/IP

·         Integrovaný barcode scanner (CCD) a RFID scanner (125kHz) v jednom zařízení.

·         Integrované bezdrátové nabíjení standard QI technologie

·         Parametrizace čtečky pomocí čárových kódů

·         Integrovaný Web Server pro vzdálenou správu a aktualizaci SW čtečky z web stránek.

·         Nabíjecí baterie Li-Ion 3.7V ~700 mA s PCB. Pracovní doba až 5 dní, doba nabíjení 5-6 hod.

·         Barevný TFT displej 1,8“ bíle podsvícený

·         Membránová klávesnice s třemi tlačítky a 4x LED

·         Rozměry 118 x 72 x 26 mm, váha 134g

·         Příslušenství

  • odolné silikonové pouzdro (červená, modrá, černa), 
  • základní stanice pro bezdrátové nabíjení 5V/1A